20 May 2011

DEZIRÉ ZA PĚTKU 1

přátelé,
touto dobou už jsem (skoro) v paříži a ještě tam chvíli pobydu, že. doufám, že se těšíte až se vrátim.
abyste se nenudili, připravil jsem pro vás něco speciálního. světovou premieru plnýho znění jednoho článku, co jsme vytvořili se sárou el maghrabi. je o harlekýnkách. JO, TĚCH KNÍŽKÁCH. budu to sem dávat po částech aby vás nenudilo číst dlouhej text a abych tu neměl moc velkou časovou mezeru.
když se vám bude článek líbit, rozhodně ho sdílejte s kámošema.
***
 DEZIRÉ ZA PĚTKU - ČÁST 1

SÁRA EL MAGHRABI A LUKÁŠ HOFMANN

Stává se to poměrně často a stalo se to nám všem. Jednoho dne se probudíš, a aniž bys přesně tušil čim, prostě vycejtíš, že zrovna tenhle den bude památnej, hodnej deníčkovýho zápisu. Dobře, s literaturou všeho druhu se setkáváme denně. Přitakáme si nad schopnostma velkejch autorů, zanadáváme na bezduchý články denního tisku, žádný velký vzrůšo. Ale ne, že by to velký vzrůšo nemělo na trhu svý tvrdě vybojovaný sametový místečko. Sto roků samoty pěknejch, jeden rok romance kudrnatý zrzky se zámožnym šejkem ale sakra taky! A už jsme u toho. U onoho dne, kdy naše šedí oháčkovaný životy rozrazila růžová vlna romance. Harlekýnky.

Bílou vránou naší nový „známosti“ se stala velkolepá výhra vesnické tomboly, dílko s tajemným, nicneříkajícím názvem V síti intrik a lásky. Autorka Margaret Mooreová je očividně pěknej filuta. Tuše, jak „intriky“ a „láska“ rozvíří zájem a touhu po vyjasnění o co přibližně půjde, naprosto jasně zkonkretizovala obsah třemi slovy: LÁSKA. DOBRODRUŽSTVÍ. INTRIKY. No a má nás, že jo, víme skutečně o hodně víc než z názvu. Ale ta nejistota umí nažhavit. Jakožto amatéři v těchto vodách knihu skutečně prolistujem. Žádný polínko do ohně čtenářových chtíčů už ale Marge nepřihodí. Tímhle jsme se poučili. 

No comments:

Post a Comment

shout